Leczenie

Podczas leczenia wykorzystuje się techniki manualne takie jak:
- techniki manipulacyjne i mobilizacyjne
- techniki powięziowe
- techniki Sutherlanda,
- terapia punktów spustowych
- techniki pozycyjnego uwalniania
- techniki wisceralne (trzewne)
- terapia czaszkowa
- i inne

Kryterium doboru technik jest zawsze procesem indywidualnym i zależy od takich czynników jak:
- wiek pacjenta
- problem, z jakim przychodzi pacjent
- czas trwania objawów
- stopień nasilenia objawów

W przypadku pacjentów w stanie ostrym, priorytetem na pierwszej wizycie jest zmniejszenie dolegliwości bólowych pacjenta i poprawa jego komfortu. Dobór delikatnych technik, ma na celu ulżenie pacjentowi w bólu a nie potęgowanie go. Na kolejnych sesjach, gdy dolegliwości bólowe ustąpią na sile, terapia ma na celu usunięcie przyczyny bólu. Taka terapia często trwa przez kilka kolejnych spotkań. Jednakże w każdym przypadku o konieczności następnego spotkania decyduje osteopata oceniając komponentę bólu, jaka pozostała, jak i ogólny stan pacjenta, który zapewni sprawne funkcjonowanie bez bólu w przyszłości.

W przypadku bóli przewlekłych terapia wydłuża się w czasie ze względu na długi okres trwania objawów. Także w tym przypadku o kolejnych wizytach decyduje osteopata oceniając stan pacjenta na bieżąco.

Czas pierwszej wizyty trwa około 45 minut, podczas której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, następnie wykonywana jest terapia. Kolejne wizyty trwają do 30 minut i poświęcone są w całości terapii.

Cały proces leczenia zazwyczaj trwa od trzech do pięciu spotkań, ponieważ pierwsze zmiany mogą być zauważalne dopiero po trzeciej wizycie. Efekt końcowy często obserwowany jest na piątym spotkaniu, w zależności od powagi problemu z jakim zjawia się pacjent.

Do góry

Możliwość komentowania jest wyłączona.